№4 Э.Ибраев атындагы орто мектеби

Мектеп 1971-жылы 1-сентябрда №4 В.И.Ленин атындагы мектеп болуп пайдаланууга берилген. Мектеп типтүү, үч кабаттан турат. Мектеп ачылгандан бери окутуу орус жана кыргыз тилдеринде жүргүзүлөт.

Мектептин сыйымдуулугу —  1500  окуучу орун

2007-жылдын 7-февралында мектептин аты кыргыз акыны  Эсенгул Ибраев атындагы №4 орто мектеп болуп ѳзгѳртүлгѳн.

Окутуу эки сменада окутулат. Мамлекеттик, расмий тилдер жана КР «Билим берүү жѳнүндѳгү» мыйзамына ылайык 1 чет тили катары англис тили окутулат.

Таланттуу окуучулар менен иш алып барууда шахмат, баскетбол, волейбол, теннис боюнча акысыз ийримдер иштейт.

Башталгыч класстын окуучуларына ысык тамак уюштурууда мектептин ашканасында толук шарттар түзүлгѳн. Тамак берүүдѳ 1 штаттык бирдик ашкана кызматчысы жана 1 штаттык бирдик менен жардамчы кызматчы иштейт. Тамак берүү үчүн 120 орундук ашкана уюштурулган, окуучулар түзүлгѳн график боюнча кезектешип тамактанышат.

Мектепте жалпы 58 мугалим анын ичинен 21 мугалим «Билим берүүнүн мыктысы» жана 1 мугалим Билим жана илим кызматкерлеринин кесиптик бирлигинин “Ардак грамотасынын” ээси.

Мектепте азыркы тапта 27 класс кабинетте окутуу жүргүзүлѳт.

Мектепте жалпы 824  окуучу билим алат

480 саат 0 класс – 57

1-4 класс — 345

5-11 класс – 422

Мектептин жетишкен ийгиликтери

Мектептин окуучулары жана мугалимдер шаардык, облустук ѳткѳрүлгѳн ар бир иш чараларга активдүү катышып, алдынкы орундарды багындырып келет. Облустук олимпиадада орус тил жана адабияты сабагынан Бакытбек кызы Бегай 3-орунду камсыз кылды.

Нарын шаардык билим берүү бѳлүмү тарабынан уюштурулган видеосабак конкурсунан физика мугалими Ыймамадинов Ардак 1-орунду жана Искендерова Римма «Диплом» менен сыйланды.

Уулу Жеңиш күнүнѳ карата тартылган окуучулардын видеоролик конкурсунда 2- орунду камсыз кылды.

Мектеп администрациясы

Керимбаева Аида Абитовна